در جریان مزایده، حقوق ممتازه کارگران نادیده گرفته‌شد/ به داد کارگران کشت و صنعت برسید | بلاگ

در جریان مزایده، حقوق ممتازه کارگران نادیده گرفته‌شد/ به داد کارگران کشت و صنعت برسید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نمایندگان کارگران شرکت‌های کشت و صنعت و دامداری مهاباد خطاب به وزیر کار:

نمایندگان کارگران شاغل در دو مجتمع کشت و صنعت و دامداری و صنعتی مهاباد، در نامه‌ای خطاب به وزیر کار خواستار رسیدگی به مطالبات خود و تسهیل پرداخت یک سال و نیم معوقات مزدی خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان کارگران دو مجتمع کشت و صنعت و دامداری مهاباد که حدود 16 ماه دستمزد معوقه دارند، در نامه‌ای خطاب به وزیر کار  خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

در این نامه آمده‌است:

احتراماً به استحضار می‌رساند شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری سبز در مهاباد (شرکت کشت و صنعت مهاباد- شرکت مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد- شرکت سردخانه زمزم مهاباد و شرکت مجتمع همامرغ مهاباد) که در سال 1386 براساس اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شد. ما کارگران شرکت فوق‌الذکر مشاهده کردیم که هر سال وضع معیشت و امنیت شغلی و حقوق ما روز به روز بدتر می‌شود. علی‌الخصوص از سال 1393 ناامیدی و یاس تمام وجود کارگران وخانواده‌های آنها را گرفت تا اینکه در سال 1394 به علت بدهی سهامداران به بانک‌ها دارایی، تامین اجتماعی و افراد حقیقی و حقوقی این مجموعه‌های تولیدی توسط قاضی شعبه دوم عمومی مهاباد برابر مزایده واگذار شد و در جریان این مزایده حقوق ممتازه ما کارگران نادیده گرفته شد و مجدداً روز از نو و روزی از نو. مالک جدید اقدام به قطعه قطعه نمودن شرکت‌ها نموده و تنها چیزی که در این سال‌ها به آن توجه نشده تولید و حق و حقوق کارگران مظلوم است.

فی‌الحال که این نامه تقدیم می گردد بیش از یک سال و نیم است حقوق و معوقات حقوقی دریافت نکرده‌ایم. حق بیمه ما کارگران پرداخت نشده و وضعیت حق سنوات ما نامعلوم است و هنوز عیدی و پاداش آخر سال 94 را دریافت نکرده‌ایم. لذا ما کارگران زحمتکش و ستم دیده شرکت‌های کشت و صنعت و مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد از حضرتعالی خواهشمندیم محض رضای حق تعالی به دادمان برسید و نگذارید فرصت‌طلبان حقوق قشر ضعیف کارگر را پایمال کنند.

در زیر خواسته‌هیا خود را به ترتیب و به صورت اجمالی تقدیم می‌داریم:

1-پرداخت حقوق معوقه بیش از یک سال و نیم

2-پرداخت حق بیمه ماه‌های شهریور، مهر، آذر و دی 1395

3-پرداخت عیدی و پاداش سال 1394

4-پرداخت سنواتی پرسنل از بدو استخدام تا به حال (با توجه به مزایده شرکت‌ها)

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : جمعه 22 بهمن 1395 ساعت: 12:08