گاف جدید ترامپ دربارۀ آمار بیکاری در آمریکا | بلاگ

گاف جدید ترامپ دربارۀ آمار بیکاری در آمریکا

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در ادامه گاف‌های رئیس‌جمهور جدید آمریکا، به نظر می رسد دونالد ترامپ این بار هم از رقم نادرستی برای اشاره به نرخ بیکاری در کشورش استفاده کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بیزنس اینسایدر، "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز گذشته خود در کنگره در خصوص وضع اقتصاد و سیاست این کشور صحبت هایی را ارائه کرد. اما وی در این سخنرانی باز هم به آمار و ارقام نادرستی در خصوص وضعیت اشتغال در آمریکا اشاره کرد.

ترامپ اعلام کرد: "امشب باید صادقانه به شرایطی که در آن هستیم اذغان کنیم. هم اکنون 94 میلیون آمریکایی بیکار هستند."

به نوشته بیزنس اینسایدر،  "دفتر آمار کار" آمریکا بر اساس فرمول خاصی تعداد افراد بیکار این کشور را محاسبه می کند. نیروی کار در آمریکا در واقع همه شهروندان آمریکایی بالای 16 سال را شامل می شود. این درحالیست که دونالد ترامپ همه دانش آموزان دبیرستانی، دانشجویان، افراد بازنشسته و حتی ناتوانان و معلولان را هم در گروه افراد بیکار گنجانده است.

ترامپ پیشتر هم بخاطر استفاده از این آمار نادرست مورد انتقاد قرار گرفته است. وی نخستین بار از این رقم برای اشاره به تعداد افراد بیکار آمریکا در دوره رقابت‌های انتخاباتی استفاده کرده بود.

دونالد ترامپ کمتر از یک ماه پیش هم در گفتگو با اعضای "انجمن ملی کلانترها"، از آمار اشتباهی برای اشاره به میزان قتل و آدمکشی در این کشور استفاده کرد. وی گفته بود: "سطح قتل و آدمکشی در کشور ما در مقایسه با 47 سال گذشته به بیشترین سطح رسیده است." این درحالیست که آمار اف بی آی نشان داد سطح قتل و آدمکشی در آمریکا در مقایسه با 47 سال پیش به پایین ترین سطح رسیده است.

گزارشها حاکی از آن است که کل جمعیت آمریکا حدود 320 میلیون نفر است.
...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : جمعه 13 اسفند 1395 ساعت: 3:21