تورم نمی‌تواند تنها معیار ترمیم و افزایش مزد باشد/مذاکرات مزدی در طی سال انجام شود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

دبیر خانه کارگر قزوین:

دبیر خانه کارگر قزوین می‌گوید از آنجا که تورم معمولا واقعی اعلام نمی‌شود؛ پس نمی‌تواند تنها معیار ترمیم و افزایش مزد باشد.

«عید علی کریمی» دبیر خانه کارگر قزوین می‌گوید محاسبات مربوط به سبد معیشت خانوارهای کارگری باید در حداقل مزد 96 به‌طور کامل لحاظ شود چراکه بدون در آن نظر گرفتن آن مزد واقعی نمی‌شود.

کریمی افزود: هیچگاه محاسبه مزد براساس تورم به واقعی شدن مزد کمک نکرد، چراکه معمولا تورم به‌صورت واقعی اعلام نمی‌شود و با این شرایط تورم نمی‌تواند تنها معیار تعیین دستمزد باشد.  

دبیر خانه کارگر قزوین با اشاره به جلسه شب گذشته شورایعالی کار،‌ درخصوص ترمیم و افزایش مزد 96،  افزود: بی‌نتیجه ماندن جلسه شب گذشته هم ناشی از بی‌توجهی کارفرمایان و دولت به قیمت 2 میلیون 489 هزار تومانی سبد معیشت است اما  آنچه که مهم است توافق بر سر سبد معیشت است.

دبیر خانه کارگر قزوین با بیان اینکه مذاکرات مزدی باید در طی سال جریان داشته باشد، تصریح کرد: مذاکرات مزدی تنها درصورتی نتیجه بخش است که مذاکرات مزدی در طی سال انجام شود. باید یادآور شد که هم‌اکنون 2  سوم سفره معیشت کارگران از مایحتاج‌ اولیه زندگی خالی شده است، از این رو حساسیت‌ها در این خصوص  ایجاب می‌کند که مذاکرات مزدی تمام  جریان داشته باشد. 

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 2:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها