موضوع کودکان کار در پیوند با سایر مسائل اجتماعی است/ به کودکان؛ ایدئولوژی آموزش نمی‌دهیم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان:

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان به اظهارات سخنگوی کمیسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در ارتباط با نهادهای مردم نهاد پاسخ داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اظهارات سخنگوی کمیسیون حقوق بشر مبنی بر سوءاستفاده از کودکان کار در قالب انجمن های مردم‌نهاد مجلس پاسخ داده است و رونوشت آن را برای رسانه‌ها ارسال کرده‌است.

در بخشی از این بیانیه آمده‌است: روز چهارشنبه مورخ 18 اسفند ماه 1395 بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در خصوص هشدار درباره سوءاستفاده از کودکان کار در آستانه عید نوروز در برخی از خبرگزاری‌ها منتشر گردید که به دلیل ذکر نام «جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان» به منظور تنویر افکار عمومی، شفاف‌سازی فعالیت‌های این مرکز و همچنین اشتباهات فاحش منتشر شده و اتهامات غیر واقعی، خود را ملزم به پاسخگویی به آن می‌دانیم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان از سال 1382 و با مجوز رسمی وزارت کشور به شماره 81.132323  مورخ 24/10/82 فعالیت خود را آغاز نموده و براساس اساسنامه خود، هر دو سال افراد جدیدی را برای تمدید مجوز خود به نهادهای مذکور معرفی نموده است. در طی این سال ها (قریب به 15 سال) طیفی از برخوردهای سلیقه‌ای و قانونی را به خود دیده و به همین دلیل بارها در جلسات متعدد در خصوص موانع ثبت و موانع فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در مراجع قانونی و دولتی (مجلس، وزارت کار، شهرداری، شورای شهر، بهزیستی) با مسئولین ذیربط تشکیل جلسه داده و یا در جلسات تشکیل شده از سوی آنان شرک فعال نموده است.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان به عنوان سازمانی مردم نهاد، محل حضور افراد و فعالین اجتماعی است که فارغ از ملیت،  مذهب، نژاد و قومیت خود یا کودکان تحت  پوشش این مرکز به حمایت اجتماعی و توانمندسازی آنان مشغول بوده‌اند و هرگز هیچ فردی اجازه انتقال ایدئولوژی یا اندیشه خود به کودکان را نداشته است منافع عالیه کودکان براساس پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک که ایران نیز آن را پذیرفته است همواره در دستور کار جمعیت دفاع بوده و است. کودکان این مرکز در روز تنها دو ساعت در کلاس‌های درس حضور دارند و فرصتی جز آموزش مهارت‌های اساسی (خواندن، نوشتن و ریاضیات) ندارند. البته در صورتی که فردی از آنها بخواهد یا بتوانند در مدارس رسمی حضور یابند، مطابق کتب رسمی آموزش و پرورش به آنها آموزش داده می شود. قرار گرفتن کودکان در چرخه رسمی آموش و پرورش اولین هدف آموزشی ما است.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده: جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان و تمام فعالین اجتماعی به خوبی می‌دانند موضوع کودکان کار موضوعی در خود و بدون پیوند با سایر مسائل اجتماعی نیست. چگونه ممکن است از بیکاری و دستمزد پایین تر از خط فقر مطلق، رفاه کودکان و خانواده‌های آنان نتیجه گردد. میان مسائل که در مواضع این مرکز همواره بر آن تاکید شده است، موضوعی خلق‌الساعه حاصل کشف و شهود و یا جعل واقعیت نیست بلکه این عین واقعیت است.

نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 2:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها