نمایندگان کارگری از مبلغ سبد معیشت عقب‌نشینی نکنند/ سفره زحمتکشان خالیست

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

یک تشکل کارگران فلزکار:

یک تشکل کارگران فلزکار خواستار واقعی شدن دستمزدها و اصرار نمایندگان کارگری بر پافشاری بر رقم سبد معیشت شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سندیکای کارگران فلزکار مکانیک با صدور بیانیه ای خواستار اعمال قانون و اجرایی شدن محاسبات سبد معیشت شده است.

در این بیانیه آمده است: سالهاست دستمزد کارگران نه بر طبق قانون اساسی ( اصل 43) و نه بر طبق ماده 41 قانون کار مصوب می شود. طی سالهای پس از انقلاب همه از سفره انقلاب سهم خود را برداشته اند و آنچه مانده سفره های خالی زحمتکشان است.

در ادامه می‌خوانیم: از اوایل زمستان، نوبخت و دیگران از تک نرخی بودن تورم سخن به میان آوردند و این بهانه ای شد تا کارفرمایان و وزارت کار در جلسات شورای عالی دستمزد، روی این تورم تک رقمی ایستادگی کنند. چگونه تورم را کارشناسان محترم دولتی تک رقمی می کنند و در حالی که تخم مرغ در دو ماهه گذشته  از 350 تومان به 600 تومان رسیده است.

در بخش دیگر بیانیه می‌خوانیم: نمایندگان کارگری در این مرحله از گفتگوها توانسته اند هزینه سبد معیشتی تعریف کنند و کارفرمایان و وزارت کار نیز مصوبه اش را امضا کرده و قبول نموده اند که هزینه سبد معیشت 2 میلیون 489 هزار تومان است . هر چند که این سبد معیشتی با خط فقر تعریف شده توسط کارشناسان کارگر ی صد درصد فاصله دارد اما قدمی به جلو است.

در انتها این تشکل اعلام کرده است: پیشنهاد ما به نمایندگان کارگری حضور یافته در این جلسات این است که از مبلغ هزینه سبد معیشتی که به امضای طرفین رسیده است عقب نشینی نکنند. چنانچه کارفرمایان و وزارت کار اصرار به رقمی پایین تر از 2 میلیون و 489 هزار تومان اصرار دارند آنان از امضای این حداقل حقوق تحقیر آمیز خوداری کرده و جلسات شورای عالی دستمزد را به نشانه اعتراض ترک کنند تا در مقابل خانواده های کارگری سرافکنده نباشند.

 

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 2:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها