مزد عادلانه بهره وری را افزایش می‌دهد/فراهم کردن آرامش برای نیروی کار

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

یک کارشناس روابط کار :

یک کارشناس روابط کار معتقد است که مزد عادلانه و پرداخت های بموقع به نیروی انسانی عامل انگیزشی تاثیرگذار در آرامش روانی نیروی کار است که سبب می‌شود بهره وری نیروی کار افزایش یابد.

«سعید ناصری» در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: مزد عادلانه و پرداخت های بموقع به نیروی انسانی  عامل انگیزشی تاثیرگذار در آرامش روانی نیروی کار است.

این کارشناس منابع انسانی،  با بیان اینکه واقعی شدن مزد سبب بالا رفتن بهره وری نیروی کار می‌شود، گفت: در سال‌های گذشته که سیاست‌های فریز مزدی با جدیت از سوی دولت‌ها دنبال می‌شد بهره وری افزایش نیافت و تنها باعث سلب آرامش موجب شد که کارگران  نتوانند با آرامش خاطر بر سر کار خود حاضر شوند.

این مدرس حقوق کار، در پایان افزود: واقعی شدن مزد اصلی ترین مطالبه کارگران است که چارچوب آن در ماده 41 قانون کار مشخص شده است و روا نیست که کارگران را در حالی که حقوق نجومی به مدیران پرداخت می‌شود در تنگنای معیشت قرارداد.

ناصری در پایان افزود: از دولت انتظار داریم که به معیشت کارگران به صورت تک بعدی نگاه نکند بلکه به آن  به منزله مستحکم ساختن بنیان روابط اجتماعی، توسعه و فقر زادیی بنگرد. 

نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 2:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها