مزد بر اساس سبد معیشت تعیین شود/مذاکرات بی نتیجه فایده‌ای ندارد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها


رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران تاکید دارد که افزایش مزد تنها هنگامی صورت واقعی به خود می‌گیرد که هزینه‌های سبد معیشت به صورت کامل در آن محاسبه شود.

«محمد رضا تاجیک»‌ رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: افزایش مزد تنها هنگامی صورت واقعی به خود می‌گیرد که هزینه‌های سبد معیشت به صورت کامل در آن محاسبه شود در غیر این صورت مذاکره مزدی بی نتیجه خواهد بود.

تاجیک افزود: موضوع افزایش و ترمیم مزد  بر اساس بند 2 ماده 41 یک تکلیف قانونی برای شورای عالی کار است از این رو این انتظار وجود دارد که دستمزد بر اساس نرخ 2 میلیون 489 هزار تومانی سبد معیشت واقعی شود.

وی در پایان با بیان اینکه دولت مطابق سندهای بالادستی همچون قانون اساسی مکلف به تامین معاش آبرومندانه برای کارگران است، افزود:   از این رو در صورتی که کارفرمایان و دولت نخواهند واقعی شدن مزد بر این مبنا را بپذیرند بهتر است که  نمایندگان گروه کارگری مذاکره مزدی را ترک کنند.

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت: 2:01
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها